گزارش؛ نقد عملکرد دولت در دوران پسا برجام

دولت به دنبال جایگزینی کدخداباوری بجای خدامحوری در افکار مردم است
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه سمنان در روز یکشنبه ۵ اردیبهشت نشستی سیاسی با حضور جناب آقای کوچک زاده نماینده ی مردم تهران برگزار شد.

در آغاز این مراسم ابتدا کلیپی از سخنان مقام معظم رهبری پیرامون مذاکرات پخش شد.

کوچک زاده ضمن اشاره به حادثه طبس و بخشی از سخنان امام راحل (ره) درباره ی جدی بودن خطر آمریکا و غفلت نکردن از این خطر متذکر شد: اگر ما یک قدم عقب برویم آمریکا ده قدم جلو می آید.

وی پس از انتقاد از کدخدا باوری که در این دولت شاهد آن هستیم افزود: در این دولت سیاست از خدا باوری به کد خدا باوری چرخیده است و ادامه داد: اگر در مقابل استکبار یعنی یک سگ درنده کوتاه بیایید او جلو خواهد آمد.

وی در راستای نقد پسا برجام این بحث را مطرح کرد که اگر انتقادات خود را از مفاد برجام کنار بگذاریم، شاهد آن هستیم که همین مسائل توافق شده همانگونه که در برجام ذکر شده اجرا نمی شود و بارها زیر پا گذاشته می شود.

نماینده مردم تهران بیان کرد: طبق بند ۲۸ برجام، آمریکا در حال زیر پا گذاشتن آن است و از موارد نقض عهد طرف مقابل، به اموال بلوکه شده ایران و دست برد به آن ها می توان اشاره کرد.

کوچک زاده در ادامه مطرح کرد: چرا برخورد قاطع در برابر نقض عهد ها در پسابرجام صورت نمیگیرد؟ و در ادامه محور بخشی از سخنان خود را نحوه برخورد رفتار مذاکره کنندگان در مذاکرات بیان کرد.

پس از سخنرانی، جلسه پرسش و پاسخ کتبی و شفاهی شروع گردید.

دکتر کوچک زاده در جواب به یکی از دانشجویان درباره ی قسمت اول سخنان خود بحث عدم منافات خدا باوری و مردم محوری را مطرح کرد.

از جمله سؤالات مطرح شده توسط حضار این بود که آقای کوچک زاده در دوران مذاکرات جلیلی کجا بوده اند؟ آیا مذاکرات آقای جلیلی با اینکه برای بیت المال هزینه داشت، آیا نتیجه ای هم داشت یا خیر؟

که در ادامه دکتر کوچک زاده نیز به سؤالات پاسخ مناسب را دادند.

در این بین کلیپی در مورد مشاجره ی میان کوچک زاده و ظریف در مجلس پخش شد و مابقی سؤالات به حواشی و درباره ی خود آقای کوچک زاده پرداخته شد.

در آخر مراسم نیز به اخلاق تند و فحاشی های آقای کوچک زاده به افراد مختلف اشاره کردند که دکتر کوچک زاده نیز علاوه بر نفی استدلال دانشجویان در این زمینه، سخنان آنان را فاقد سند دانسته و چنین موضوعی را به کلی نفی کرد.

ایشان در ادامه توضیحاتی را در مورد مشاجره با ظریف ارائه داد و به کار بردن لفظ خائن به وزیر امور خارجه را از جانب خود نفی کرد.

سؤال دیگری که مطرح شد این بود که منتقدان برجام از قشر مرفه جامعه هستند و آن ها به فکر معیشت مردم نیستند که آقای کوچک زاده در پاسخ به این موضوع به مقایسه وضعیت تحصیلی و مالی خود با آقای ظریف و روحانی پرداختند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *