زمانی برای تفکر

نمی دانم از کجا شروع کنم ، از کدامین دغدغه بگویم، از درد مردم بگویم یا اوضاع نا به سامان اقتصادی… از ضعف مدیریت اجرایی بگویم یا از سیاست غیر شفاف این روز های کشور! از وعده هایی بگویم که عملی نشده و انگار قرار نیست شود؛ یا از نگاه ملتسمانه ی مردم.از آنجایی که در یک برحه زمانی شاید بی سابقه و قابل تامل از نظر اوضاع اقتصادی اجتماعی و سیاسی قرار گرفته ایم، به عنوان یک شهروند ایرانی لازم دیدم این مطلب را به تحریر در بیاورم ؛ چراکه نتیجه تمام رفتار ها ، عملکرد ها و تعارضات سیاسی بین دولتمردان قدیم و جدید کشور با رفاه اجتماعی اقتصادی شهروندان ایرانی و توسعه پایدار علمی ، اقتصادی و سیاسی کشور رابطه مستقیم دارد. حال که ما را بی شناسنامه و ترسو خطاب می کنند!!! بهتر است که برای حفظ حرمت خود نه، بلکه احترام به شخصیت مردم ؛ چهار مورد از ویژگی های یک رییس جمهور شایسته ماثر و کار آمد را بیان کنم:

۱. به اصل آزادی بیان تحقق بخشد، آنقدر که توانایی شنیدن انتقادات را داشته باشد. چراکه یقین دارم بستن در انتقاد؛ می تواند به یک دولت ضربه ای بزرگ بزند.
۲. در عین صراحت و شجاعت اخلاق مدار و با منطق باشد…
۳. چشم انداز خوب و برنامه ی امیدوار کننده ای برای ملت داشته باشد؛ البته نه روی کاغذ!!! بلکه خود را متعهد به عملی کردن آن بداند.
۴. باید از میان رجال سیاسی و مذهبی و با سابقه ی مدیریت اجرایی موفقی باشد.
بر این باورم که مردم شریف کشورم در تمامی صحنه ها برای کشور خود از جان مایه گذاشته اند؛ و لایق بهترین ها در تمامی زمینه ها اعم از اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و غیره هستند. کوچکترین بی حرمتی به مردم یعنی خالی کردن تمامی صحنه ها در جامعه!
امید است که مردم شریف و بزرگوار ایران که درایت مثال زدنی در بین تمامی ملل دارند، کسی را انتخاب کنند که نه تنها به آن ها بی حرمتی نکند، بلکه به پاس حضورشان در پای صندوق های رای و اهمیت آن از هیچ تلاشی برای مردم دریغ نکند.
حامد رستیانی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *